O mne

Môj príbeh

S cudzími jazykmi som bol spätý už od malička. Spomínam si, ako som si pri pozeraní seriálov zapisoval slovíčka v cudzom jazyku, ktoré som nepoznal. Túto vášeň som neskôr začal rozvíjať aj odbornejšie, keď som začal študovať prekladateľstvo a tlmočníctvo na vysokej škole. Už počas štúdia som začal svoju prekladateľskú a tlmočnícku kariéru ako interný prekladateľ.

Neskôr som sa rozhodol zvoliť dráhu na voľnej nohe. Začal som si rozširovať špecializáciu, ešte viac prehlbovať svoje znalosti a stal som sa členom Slovenskej asociácie prekladateľov a tlmočníkov (SAPT). Počas tohto obdobia som nadobudol množstvo skúseností a pracoval pre rôznorodých klientov od malých firiem až po štátne inštitúcie. Tlmočil som rôzne podujatia od školení vo výrobe, cez obchodné rokovania, konferencie až po oficiálne stretnutia vládnych predstaviteľov.

Potom som sa rozhodol posunúť sa ešte ďalej. Zložil som skúšky na úradného prekladateľa a som zapísaný v zozname znalcov, tlmočníkov a prekladateľov Ministerstva spravodlivosti.

Referencie

Čo o mne povedali klienti?

S pánom Salayom sme boli maximálne spokojní. Počas personálneho auditu bol pre nás veľmi nápomocným, profesionálnym a priateľským partnerom. Veľmi rýchlo sa vžil do svojej úlohy a do témy a bol pre nás veľkou oporou najmä pri osobných pohovoroch. Zamestnanci nám naňho poskytli veľmi pozitívnu spätnú väzbu. Veľmi radi využijeme jeho služby opäť a môžeme ho len a len odporúčať.

Deutsche Post AG

S Oskarom spolupracujeme dlhodobo na prekladoch článkov, textov webstránok, či iných materiálov. Vždy sa vieme spoľahnúť na konzistentnosť v kvalite dodaných výstupov, bezproblémovú komunikáciu a hlavne extrémnu dochvíľnosť pri dodržiavaní deadlinov, ktorá sa často nevidí.

Vladimír Darák

Marketinger

Ďakujeme za Vaše služby pri zavádzaní nového stroja, ohlasy na Vás boli výborné.  Určite Vás v budúcnosti oslovíme znova.

John Steel

Bauer Gear Motor

Veľmi oceňujeme kvalitu a najmä rýchlosť prekladu pána Salaya, ktorý nám veľmi pomohol aj pod časovým stresom. Sme veľmi spokojní, určite využijeme jeho služby aj v budúcnosti.

Jitka Kazmerová

Atlas Group

Na obchodných rokovaniach sme sa mohli stopercentne spoľahnúť na tlmočenie p. Salaya a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Peter Walsh

Röchling SE & Co. Kg

Kontakt

Potrebujete poradiť alebo vypracovať nezáväznú cenovú ponuku?

Som vám k dispozícii.

Kontaktujte ma